Pirmkursniek! Neapmaldies universitātē un izvēlies sev mentoru!

Darba piedāvājumi VZD Rīgas reģionālajā nodaļā

“Pirmsaristotelis 2017” ar Studentu pašpārvaldes acīm

Pirmsaristotelis(2).

Kā vienmēr pirms mācību gada sākuma ar īpašu pasākumu – Pirmsaristoteli – sagaidījām savā mafijas pulkā pirmkursniekus. Šogad piedalījās vairāk nekā 40 pirmkursnieku gan no ģeogrāfijas, gan vides, gan ģeoloģijas programmām.

Laikapstākļi bija pateicīgi, lai teju visu laiku aizvadītu ārtelpās mūsu templī Lodesmuižā. Tika organizēti saliedēšanās pasākumi, spēles, stafetes un arī lekcijas par ĢZZF personālu, akadēmisko godīgumu, mentoru programmu, kuratoriem, mafijas tradīcijām un citu noderīgu informāciju. Vairāki pasākuma posmi notika ar mērķi iepazīties ar jaunajiem kursa biedriem – mācīties vārdus, atrast kopīgo vēl bez izvēlētajām studiju jomām. Savukārt stafetēs varēja trennēt komandas darbu un saliedētību ģeogrāfiskos pārbaudījumos, piemēram, Gaujas krastā vai pēc iespējas ātrāk iekurinot ugunskuru.

Pirmsaristotelis bija divu dienu pasākums, kas ļāva iemēģināt Lodesmuižas vēsturiskās gultas un uzzināt, kur tad notiks prakse mācību gada beigās. Paguvām iziet arī nelielā pastaigā, kuras laikā ne tikai stāstījām leģendas par apkārtni, bet arī pārbaudījām pirmīšu zināšanas par koku vecuma noteikšanas iespējām, ledāju kustības sekām, meliorāciju un, piemēram, veco labo morēnu.

Pirmās dienas izskaņā notika pasēdēšana pie ugunskura, kuras laikā secinājām, ka pirmkursnieki gana labi pārzina latviešu dziesmu krājumu, tajā skaitā ģeorallijos biežāk dziedātās dziesmas. Daudzi jaunie biedri nosolījās doties arī ģeorallijā, kas notiks jau 5.-8. oktobrī. Otrajā dienā pirmkursnieki devās svētceļojumā un Taurenes Elvi, pēc kura visi kopā baudījām āra virtuvē gatavoto zupu.

Mājupceļš bija kluss, jo visiem bija jāļauj nosēsties jaunajai informācijai, kā arī vairāki studenti sekoja Latvijas basketbola komandas panākumiem. Vēl paguvām izdalīt pamatinformācijas apkopojumu izdrukātā formātā un noskaidrot iespaidus par aizvadīto pasākumu.

Jaunajiem studentiem Pirmsaristoteļa laikā bija iespēja neformālā gaisotnē iepazīties ar savu fakultāti, tās tradīcijām un pats galvenais – atmosfēru. Studentu pašpārvalde atbildēja uz viņu jautājumiem un aicina nekautrēties un uzdot tos arī turpmāk. Ja kaut kas nav skaidrs vai sasāpējusies sirds par studijām, droši varat nākt uz 221. telpu – teju vienmēr tajā ir kāds studentu pašpārvaldes biedrs vai palīgs. Neaizmirstiet, ka līdz septembra beigām vēl var pieteikties mentoru programmā.

Noslēgumā paldies visiem pirmkursniekiem, kas ieradās uz pirmsaristoteli, un SP biedriem, kas iesaistījās pasākuma rīkošanā. Kā teica pirmā kursa pārstāvji – viņi uz lekcijām varēja ierasties kopā ar jau iegūtiem draugiem.

Ar cieņu, Inese Ozola