Pieteikšanās rudens Ģeorallijam "Mēmele 2017"

Studentu pašpārvaldes vēlēšanas

Atskats par rudens sporta spēlēm “Lodronīši 2017”

sporta spēles

Rudens sporta spēles ir aizritējušas. Palikušas vien krāsainas atmiņas un dzīvespriecīgas emocijas par aktīvi aizritējušo nedēļas nogali. Taču viss tik ātri nebeigsies, jo šoreiz ar Jums savā pieredzē grib dalīties galvenais sporta spēļu organizators, sporta jomas “priekšnieks” un tagad jau 3. kursa students Kristaps Auziņš. 

Ģeotautas sporta spēles “Lodronīši” 2017 un mana pieredze pirmo reizi organizējot pasākumu.

Iesākumā gribētu pateikt paldies visiem, kas atbrauca un parādīja savu sportisko niknumu visās disciplīnas. Kā arī tiem, kas bija ar mani organizējot un vadot šo pasākumu. Man ticēja pat brīžos, kad es pats sev vairs negribēju ticēt.

Kā saka: “Pirmie kucēni slīcināmi”, to es noteikti varu teikt par savām pirmajām organizētajām sporta spēlēm. Par kļūdām daudz es negribu rakstīt, jo tās noteikti nākamajās spēlēs neatkārtosies.

Par sporta spēļu norisi. Sākums un lielā kavēšanās bija manas nelielās histērijas dēļ, kas bija iesākusies tūlīt pēc uzrunas un dalībnieku piereģistrēšanās. Kā arī tika novērots iepriekšējā gadā, dalībnieku skaits starp 2., 3.kursā bija niecīgs, bet maģistri gan bija saradušies skaitā ar kādu pietiktu pilnai komandai. Tomēr tika nolemts izveidot Mix komandu, kas tika nosaukta par Mag-23. Tāpat bija 1.kursnieku komanda, Doktorantu komanda un Absolventu komanda.

Disciplīnu sektori jau bija sagatavoti, laukumiem līnijas novilktas. Tik vien kā sākumā stafeti vajadzēja novadīt, taču neveiksmes uzrunājot ģeotautu noveda pie paraugdemonstrējuma ar kuru arī gribētu iesākt. Izdevās arī ideja par to, ka stafetē jāpalaiž 2 komandas reizē. Paši stafetes dalībnieki, paši neapzinoties, izlaboja manu pirmo rupjo kļūdu. Proti, vienai komandai distance apkārt Lodesmuižai sanāca nedaudz garāka, pie nosacījuma, ja abas komandas skrien pa vienu Lodesmuižas pusi. Lai nu kā, dalībnieki ar to tika veiksmīgi galā un duelī starp 1.kursu un Absolventiem, veiksmīgāks izrādījās jaunības spirdzinošais gars un bumbas mešanas precizitāte. Otrā duelī tika novērota līdzīga tendence, lai cik arī doktori nebūtu guvuši sporta spēļu rūdījumu, tomēr Mag-23 bija veiksmīgāka gan duelī, gan visā stafetes disciplīnā.

Tālākais jau bija skaidrs, pēc nelielas minstināšanās arī tika palaistas individuālās disciplīnas, kuras ilga vairāk vai mazāk līdz plkst. 18:00. Stundu vēlāk arī sākās pirmās komandu disciplīnas – futbols, volejbols un arī ilgu gadus nebijuši tautas bumba.

Daudz neiegrimstot tajā kā norisinājās komandu sporta veidi var teikt, ka visus šos sporta veidus vienu fakts, ka doktoranti spēlēja visos trīs finālos pēc kārtas. Sākot ar volejbolu, kur varbūt pietrūka nedaudz līdz 1.vietai. Toties, kas neizdevās pret absolventiem volejbola finālā, tas noteikti izdevās futbola finālā pret Mag-23. Savukārt tautas bumbas finālā atkal tikās doktoranti un Mag-23. Ļoti ilgā un sīvā cīņā, uzvarētāji tika noskaidroti tikai kapteiņu savstarpējā duelī, kurā pārāki bija Mag-23. Principā, 1.vietu sadalījums pa šīm 3 komandu disciplīnām bija diezgan demokrātisks, bet ne pret 1.kursniekiem, jaunuļi nevienā komandu disciplīnā nespēja pakāpties augstāk par 3.vietu.

Starp individuālajām disciplīnām lielu intrigu nebija, basketbola soda metienos bija jāpārmet gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Pārmetienos, starp 3 dāmām izšķīrās 2. un 3.vietas liktenis, bet kungu konkurencē viss pjedestāls.

Sporta disciplīnu kopvērtējumā par uzvarētājiem kļuva Doktorantu komanda

Kopējie rezultāti pa disciplīnām ir sekojoši –

Basketbola soda meitieni:

Dāmām:

1.vieta Dārta Kaupe

2.vieta Simona Mačute

3.vieta Ksenija Sidere

Kungiem:

1.vieta Kristaps Martinsons

2.vieta Toms Tensons

3.vieta Meļņikovs

Frisbijs:

Dāmām:

1.vieta Dārta Kaupe

2.vieta Ieva Žvirbe

3.vieta Malvīne Soste

Kungiem:

1.vieta Krišjānis Armanis

2.vieta Druvis Zvejnieks

3.vieta Olafs Šulcs

Pudeļu turēšana:

Dāmām:

1.vieta Ieva Žvirbe

2.vieta Sigita Žagata

3.vieta Līga Paparde

Kungiem:

1.vieta Vents Žusevics

2.vieta Mārtiņš Rimšelis

3.vieta Kristiāns Pāps

Lodes grūšana:

Dāmām:

1.vieta Arta Haskieviča

2.vieta Malvīne Soste

3.vieta Sofija Siliņa

Kungiem:

1.vieta Olafs Šulcs

2.vieta Kaspars Vadonis

3.vieta Jānis Kriņģelis

Šķēpa mešana:

Dāmām:

1.vieta Arta Haskieviča

2.vieta Sigita Žagata

3.vieta Estere Tamma

Kungiem:

1.vieta Jānis Kriņģelis

2.vieta Kristaps Martinsons

3.vieta Jurģis

Zābaka mešana:

Dāmām:

1.vieta Līga Paparde

2.vieta Malvīne Soste

3.vieta Arta Haskieviča

Kungiem:

1.vieta Toms Štāls

2.vieta Kristaps Martinsons

3.vieta Olafs Šulcs

Tautas bumba:

1.vieta Mag-23

2.vieta Doktoranti

3.vieta 1.kurss

Volejbols:

1.vieta Absolventi

2.vieta Doktoranti

3.vieta 1.kurss

Virve:

1.vieta Doktoranti

2.vieta 1.kurss

3.vieta Absolventi

Futbols:

1.vieta Doktoranti

2.vieta Mag-23

3.vieta 1.kurss

Stafete:

1.vieta Mag-23

2.vieta 1.kurss

3.vieta Doktoranti

Nakts stafete:

1.vieta Doktoranti

2.vieta Mag-23

3.vieta 1.kurss