Lielākā LU Ziemassvētku balle - "Ziemas nakts pasaka"

Dobeles valsts ģimnāzija meklē Ģeogrāfijas skolotāju

“Ģeodienu” 2018 atskats

aaaaaageodienasmazss

Šogad Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte svinēja savu 74. dzimšanas dienu. Jau gadiem Studentu pašpārvalde atzīmē šo notikumu ar nedēļu garām svinībām, kuras saucam par Ģeodienām.
Šogad Ģeodienas norisinājās no 3. līdz 7. decembrim, tās tika atklātas ar konferenci, kurā studenti iztaujāja pasniedzējus, un noslēgtas ar ievērīgu ballīti Četros Baltos kreklos piektdienas, 7. decembra vakarā. Tāpat arī visas nedēļas garumā norisinājās dažādi pasākumi un bija iespējams iegādāties īpašo Ģeovēstis 2018 izdevumu, kurš šogad sanācis ievērojami biezāks, pilns ar studentu un pasniedzēju piedzīvojumiem ārzemēs, dažādās apmaiņas programmās un pētnieciskajos braucienos, un citiem rakstiem.

Detalizētāk par visiem Ģeodienu pasākumiem lasi zemāk:

Konference

Ģeodienas tika atklātas 3. decembrī ar īpašu konferenci, kas notika LU DAC 2. stāva 223. telpā. Tās laikā iepriekš ievāktus jautājumus pasniedzējiem uzdeva konferences vadītāji Egija Paslauska un Toms Reikters. Konferenci apmeklēja kupls skaits studentu un no pasniedzēju puses bija ieradusies fakultātes dekāne Zaiga Krišjāne, tā pat arī Aivars Markots, Māris Nartišs, Andis Kalvāns, Ivars Strautnieks, Juris Paiders, Ervīns Luksevičs, Ingus Liepiņš un Kristaps Lamsters. 

Vairāk kā nedēļu pirms Ģeodienām LU DAC tika izvietota balsojuma kaste, kurā bija iespējams nominēt studentus un pasniedzējus dažādām kategorijām. Konferencē šo nomināciju uzvarētāji un Lielā Didriķa fotokonkursa fotogrāfijas autore Līga Paparde tika apbalvoti.
Miss – Indra Baltmane
Misters – Jānis Dreimanis
Gada students – Laura Prusakova
Gada pasniedzējs – Normunds Stivriņš
Gada pasākums – Ģeorallijs 2018 
Gada prieks – Arctic, Antarctic expeditions
Gada bēda – Daily Pusdienu Restorāns

 

Ģeobasketbols

Otrdien, 4. decembra vakarā, Electrum Olimpiskajā Sporta centrā notika tradicionālais un studentu iemīļotais Ģeobasketbols.
Pieteikušās bija astoņas komandas, kurām uz vietas pievienojās devītā.
Spēles notika paralēli uz diviem laukumiem no 21:00 līdz pat 3:00.

Ģeobasketbola rezultāti:
1.vieta – Esri/Zā-ĢIS
2.vieta- Leipcīga
3.vieta- Untittled.mxd

Vēlamies pateikties Electrum OSC par telpām, RedBull par enerģijas dzērienu sponsorēšanu, lai pietiktu spēks līdz pat pēdējajam mačam, un Maiznīcai Flora par čempionu cepumiem!

 

Erudīcijas vakars

Trešdien, 5. decembra vakarā, LU DAC 223. telpā notika studentu un pasniedzēju, tāpat arī absolventu iemīļotais erudīcijas vakars, kur katra komanda varēja pierādīt savu gudrumu un zināšanas daž ne dažādākajās jomās, ne tikai ar ģeogrāfiju saistītos jautājumos. Pasākums bija apmeklēts kuplā skaitā, piedalījās veselas 22 komandas, kur katrā bija līdz pieciem dalībniekiem. Godīgai spēlei komandas tika sadalītas JAUNĪBAS un PIEREDZES grupās, kur pirmo pamatā pārstāvēja Bakalaura un Maģistru studiju programmas studējošie, savukārt otro- Doktoranti un absolventi.

Nepārspējamu gudrību izrādīja:

JAUNĪBAS grupā:
1.vieta – Zirnekļa pēdējais mirklis…
2.vieta – Marinēti gurķīši 
3.vieta – Apes

PIEREDZES grupā:
1.vieta – 100 gadi 100 gramos
2.vieta – Vilciņš dzīvs
3.vieta  – Tačertantes tamburīns

Vēlamies teikt lielu PALDIES RedBull par enerģijas dzērieniem, kas ļāva saglabāt vēsu, bet asu prātu, un Latvijas Valsts Mežiem par papīra glāzītēm, no kurām veldzēt slāpes, un keramikas krūzēm, kuras dāvinājām erudītākajiem!

 

Kultūras vakars

Ceturtdien fakultātes kaimiņos Tējnīcā Materiā Tējas un Sarunas (Mūkusalas ielā 17) norisinājās kultūras vakars, kurā kā studenti, tā pasniedzēji dalījās piedzīvojumu stāstos un uzstājās ar saviem priekšnesumiem.

Pasākumu vadīja Ronalds Prauliņš un Ģertrūde Vīksna;
Kā pirmais uzstājās un kultūras vakaru atklāja pasniedzējs Kristaps Lamsters , kurš stāstīja par ekspedīciju Antarktīdā;
Pēc viņa uzstājās Inessa Maag , daloties Erasmus apmaiņas programmas pieredzē;
Kā trešais uzstājās un saviļņoja tējnīcas telpas ar brīnišķīgu saksofona spēli pasniedzējs Ivars Strautnieks, spēlējot gan savu alta, gan loloto soprāna saksofonu;
Sandijs Meskis dalījās stāstos par Āfriku;
Armands Bernaus par saviem piedzīvojumiem – “Baltijas jūrā ar Dahaku”;
 Artūrs Afanasjevs uzstājās ar muzikālu ceļojumu;
“Gruzijas banda” (Estere Tamma, Inese Ozola, Roberts Fimbauers un citi) stāstīja par saviem atgadījumiem Gruzijā;
Kristina Kučinskaite uzstājās ar klavierspēli, spēlējot uz sintezatora gan dažiem atpazīstamas melodijas no Studi Ghibli animācijām, gan citus skaņdarbus;
 Anna Grabovska pasākuma laikā izlika savus zīmējumus un gleznas nelielā izstādē.

 

Ģeodienu ballīte

Pieci vakari un darba nedēļa ir galā! Ģeodienas noslēdzām leģendārajā klubā Četri Balti Krekli Vecpilsētas ielā 12 ar ievērīgu ballīti! Uz skatuves kāpa grupas Rebel Riot un PND. Vakara gaitā izlozējām vienu Ģeovēstu īpašnieku – Artu Indriksoni – , kura iegūs vienu Ģeogrāfu Mafijas kreklu no jaunā sūtījuma jau februārī.

 

Liels padies visiem sponsoriem, CopyPro, RedBull, Maiznīcai FloraLatvijas Valsts Mežiem, Gandram par šo pasākumu atbalstīšanu! 

raksta autore Anna Grabovska
fotogrāfijas – Estere Tamma un Roberts Georgs Fimbauers
vairāk meklē šeit