Sinoptiķis

Meklējam studējošo pārstāvjus studiju programmu padomēs!

Ģeodīva

Riva2018_plakats

Putns nolaidies uz akmens un vēro. Visa tā būtība pievērsta Rīvas upes ietekai jūrā. Upes čala saplūst ar vēja šalkoņu un jūrā lūstošajiem viļņiem. Apkārt valda miers. Citkārt, par Rīvi devētā upe, 2018. gada pavasarī kļūs par 65. ģeorallija norises vietu. Plānotais laivu brauciens sākas pie Rīvas ciema un noslēdzas Labragā.

Skaitļi:

  1. posms – 5,5 km; 2. posms – 7,5 km; 3. posms – 2,2 km;

Kopgarums – 15,2 km.

Upe un nometnes.

  1. nometne atrodas upes kreisajā krastā pie Rīvas vecā dzelzceļa tilta. Lai no ceturtdienas autobusiem nokļūtu nometnē, sevi un mantas būs jānes 900 m pa taisnu un līdzenu virsmu, kur reiz kursējis vilciens. Pusi no šī attāluma varēs piebraukt privātie transportlīdzekļi, un uz nakti tos atstājot pie neapdzīvotās Jaunrīvas.
    1.posms – krasti stāvi, bet zemi. No kokiem dominē melnalkšņi. Gar krastiem daudz vecupju un avotu, kuros uzdzīvo bebri. Pa upi uz leju krasti paliek augstāki, parādās vairāk skujkoku, tajā skaitā pār upi pārkritušu. Šis ir posms ar visvairāk šķēršļiem, lielākie koki atstāti, apzāģējot tikai to zarus.
  2. nometne, gluži kā pirmā, atrodas upes kreisajā krastā. Kopš 2015. gada pavasara ģeorallija “Roja” apmetnes meža vidū nav veidotas, bet vēsture atkārtosies. Lai gan nometne atrodas meža vidū, tā šķiet plaša. No piektdienas autobusa pa meža taku līdz nometnei būs jāmēro 400 m. Ar mašīnu būs iespējams iebraukt pusi no šīs distances.
    2.posmā meandri ir izteiktāki, krasti stāvāki un augstāki nekā pirmajā posmā. Upē atrodas sagāzušos koku kaudzes, pārsvarā tikai skujkoki. Laivas būs jāapnes pa krastu.
  3. nometne ir neparasta. Šaura, gara un ar biezu skujkoku mežu. Tā atrodas labā krasta augstā un stāvā virspalu terasē, laivām būs vieta palienē. Malka noteikti netrūks.
    3.posms ir īss, tāpēc nesteigsimies. Upes ielejas dziļums pieaug un stāvās nogāzes attālinās upes krastiem, meandri iztaisnojas un upe kļūst platāka, redzamas izteiktas palienes. Palielinās koku daudzveidība un vietām izveidojušies šķēršļi no upes sanestiem kokiem.


30074440_1953648501617235_1117597380_o