VSIA „Latvijas, Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” aicina pievienoties savam kolektīvam

TE IR DARBS! Piedāvājumi fakultātes absolventiem, studentiem

Ģeogrāfs negrimst! Ģeogrāfs kartē upes gultni!

sauklisjov

 Ziedonis īstam latvietim nāk ar pirmajiem siltajiem saules stariem, taču īstenam ģeogrāfam ar Pavasara Ģeoralliju! No 6. līdz 9. aprīlim gleznainos pavasara mirkļus un skatus ķersim, airējot pa upi Aronu.

Šajā pavasarī par Ģeorallija upi ir izvēlēta Arona. Atrodas Vidzemē, Aiviekstes labā krasta pieteka, Madonas novadā. Kopumā upe ir 44 km gara. Mūsu mērķis ir noairēt 27 km. Par spīti tam, ka Arona tiek klasificēta pie Latvijas mazajām upēm, taču tas neliedz būt vienai no straujākajām – 2,61 m/km.  Jāpiemin, ka upe mums būs sagādājusi arī savus dabiskos šķēršļus, tāpēc mums būs jāstājas pretī gan straujajam upes tecējumam, gan upes līkumiem, gan arī koku un zaru sakritušajiem šķēršļiem. Lai gan upe ir tīrīta vairākkārtīgi, līdz galam to iztīrīt nav iespējams. Interesanti ir tas, ka gar upes krastiem paveras mežu un lauku ainavas, kas priecēs mūsu acis. Pateicoties tam, ka upe ir krāčaina un strauja, tajā mīt foreles, tāpēc Arona tiek saukta arī par foreļu upi un ir iecienīta makšķernieku vieta.

Tradīcijas nemainās un norisināsies tādas aktivitātes kā dragreiss, ātrumposms, zarainais airis, alpīnais futbols, kā arī nomināciju noskaidrošana, kuras tiks noskaidrotas pēc ģeotautas balsojuma. Noskaidrosim drosminieku, kurš šogad kļūs par pirmo pavasara roni un arī viscītīgākos un visradošākos, kuri būs parūpējušies par savu elegantāko ekipāžu.

Lai sauklis skan un uz tikšanos Ģeorallijā!