Pieteikšanās Pavasara Ģeorallijam "Arona 2017"

Tagad arī Tropu tauriņu māja LU Botāniskajā dārzā Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem bez maksas

Pavasara Ģeorallijs 2017

suc

Mazliet par aronijām…

Šī gada 6. aprīlī ripināsimies uz upi, ko vārdā dēvē par Aronu. Ar dažiem izņēmumiem, ģeogrāfi šajos platuma grādos nonāks pirmo reizi, Džungļi, ko mūžam atcerēties. Straumes, kurām pretī nenostāties. Skaistums, ko ar sirdi uzņemt un sirdī glabāt. Madonas apkārtnē klīst runas: “Kas viņi bija, kuri uzdrošinājās?” Vēstures lappusēs vietējās leģendas vēsta, ka Aronu pēdējo reizi uzdrošinājās tīrīt kāda kunga vectēvs, viens pats dienām ilgi zāģējot. Iztiku meklējis turpat upē, kailām rokām ķerot izveicīgās foreles. Runājot ar 3. nometnes saimnieci, atklājās, ka savulaik pa upi varēja arī slidot. Un kad noskaņa radīta, pienācis brīdis faktu sadaļai.

1.nometne atrodas pie Bīrānu dzirnavām, Aronas pagastā. Guļvietai klasiski atvēlēta ir pļava , taču ekstrēmiem nakšņotājiem būs iespēja nakti pavadīt blakus esošajā nepabeigtajā angārā ar jumtu virs galvas. Brīdinājums, ka segums angārā spējīgs uzplēst jebkuru matraci. Malkas apjoms un kopējā nometnes platība nav liela, tāpēc saspiedīsimies ciešāk kopā un neļausim blakus gulētājam nosalt. Dragreiss ierastā laikā, 11:00 piektdienas rītā, laivu izsniegšana no 10:00. Dragreisa komandas jāveido iespējami daudz, jo tas būs vislabākais veids, kā iepazīties ar Aronu, mutuļojošu un strauju kalnu upi. Augštecē tās kritums sasniedz pat 7 metrus uz 1 kilometru. Pirmo distanci skatītāji varēs vērot no tilta, jautrību nepalaidīs garām neviens.

1.posms sagādās daudz skaistu emociju, stāvkrasti, krāces, iespējams, arī daudz “roņi”, tāpēc sausas drēbes ūdens necaurlaidīgos maisos ir obligātas. Posma garums ir 7 km, trakulīgi kilometri, tāpēc jāuzmanās, upe ir tīrītā vairākkārtīgi, taču ar dabu cīnīties nav iespējams un tāds nemaz arī nav mūsu plāns.

2.nometne atrodas upes kreisajā krastā, 2 km aiz Sauleskalna tilta un Aronas pilskalna. 2 km aiz tilta būs atzīmēta izcelšanās upes palienē, kur varēs atstāt laivas, tālāk pa nogāzi uz augšu vedīs taka, kas noslēgsies priedēm apstādītā klajumā, šis klajums būs mūsu mazā paradīze. Lūgums priedes atstāt augam, malka būs pieejama blakus esošajā mežā. Ģeotautai un ģeodraugiem, kuri ieradīsies ar piektdienas autobusu, būs kilometrs jāpaiet ar kājām, lai nokļūtu nometnes vietā. Plkst. 23:00 notiks rallija atklāšana, atklāšanas ugunskurs, uzruna un ģeogrāfu himna. Nakts turpinājums, lai paliek mūsu visu mazais noslēpumiņš.

Pēc noslēpumainās nakts asināsim airus un gatavosimies rallija grūtākajam posmam, 13 km distance ar nopietnu šķēršļu joslu, vietām, kur pieliekt galvas, piedomāt pie laivu nepārduršanas, šķēršļu apnešanas un nopietnas airēšanas. Ņemot vērā nopietno dienas darbu, sāksim visu par stundu agrāk nekā ierasts, gan ātrumposmu, gan zaraino airi sāksim jau 10:00. Trauksmi nometnē organizatori cels lielu, jo vēlams, lai 3. nometnē ierastos visi dalībnieki, un, vēlams, pirms nakts iestāšanās.

3.nometnē mūs lutinās ar malku, taču ir norunāts, ka mežā kritušie un veselie koki netiks aiztikti, jo citādi neveidojas dabiskais biotops. Mūsu rīcībā nakšņošanai gan pļava, gan mēs (atvainojiet, mežs), attiecīgi izvietošanās pēc sirds patikas. Un, lai mūsu dziesmas pāršalc Latviju!
Svētdienas rīts, mosties ar pacilājumu un ne citādi! Alpīnais futbols mazam atspirdzinājumam un tad nekas cits, kā apbalvošana. Balvas, tie ir nieki, galvenais jau ir noslēgumā saprast, kas tad mēs īsti esam un, kāpēc esam pulcējušies visi kopā šeit, 63. ģeorallijā. Ģeorallijs, tradīcija, kas vieno un atgādina, nostiprina un glabā visu to skaisto, kas mājos mūsos – ģeogrāfos.

Aicinu katru uz mirkli apstāties, sajust un padomāt.
Lai neaizmirstams ir mūsu ceļojums!

Cieņā,
Rallija Ričards