LU ĢZZF Pirmsaristotelis!

Izsludināts rudens Ģeorallija “Daugava” 2018 saukļu un emblēmu konkurss

Tīra piekraste – dāvana Latvijai simtgadē

32085830612_c34658857c_b

Vides izglītības fonds un kampaņa “Mana jūra”  ikvienu aicina piedalīties Piekrastes Tīrradē – iniciatīvā, kas notiks katru septembra sestdienu, un kuras laikā kopīgiem spēkiem tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste.

1. septembris – Rucavas, Nīcas, Grobiņas, Pāvilostas novads un Liepājas pilsēta;

8. septembris – Ventspils pilsēta un novads;

15. septembris – Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novads;

22. septembris – Engures, Carnikavas, Limbažu un Saulkrastu novads;

29. septembris – Rīga, Jūrmala.

Piekrastes Tīrrade tiks koordinēta, visas Latvijas piekrasti sadalot īsākos posmos – vidēji ir 3,5 km garumā. Elektroniski reģistrējoties Tīrrades mājaslapā, katrs var izvēlēties, tieši kuru posmu kurā datumā ir vēlme sakopt; dalības pieteikums nepieciešamas arī konkrēta posma vēlamā cilvēku skaita koordinēšanai.

Visos novados sakopšanas darbi ritēs pēc vienota plāna laikā no 10.00 līdz 14.00. Noteiktajā datumā plkst. 10.00 Tīrrades dalībniekam jāierodas izvēlētajā vietā, kur viņu sagaidīs kāds no Piekrastes Tīrrades posmu koordinatoriem, par ko vari kļūt arī Tu (piesakoties, rakstot uz e-pastu, tirrade@videsfonds.lv vai ilze.grevele@videsfonds.lv). Koordinators ikvienam izsniegs maisus, cimdus un instruēs par drošību un sakopšanas darbu plānu.

Katram Piekrastes Tīrrades dalībniekam tiks piešķirti divi dažādu krāsu maisi, viens no tiem domāts plastmasas atkritumiem, savukārt otrs – visiem pārējiem. Sadarbībā ar A/S “BAO” būs iespēja bīstamos atkritumus nodalīt no pārējiem, novietojot tos atsevišķos konteineros, savukārt sākot no 14.00, sadarbībā ar piejūras pašvaldībām, sāksies atkritumu izvešanas darbi no piekrastes.

Oktobra sākumā organizatori dalīsies ar apkopoto informāciju par kopējo savākto atkritumu daudzumu, kā arī varēs sniegt datus par savāktajiem plastmasas un bīstamajiem atkritumiem.

Vairāk informācijas un reģistrācija dalībai Tīrrades mājaslapā. Aktuālajai informācijai iespējams sekot līdzi arī Instagram profilā: @piekrastes_tirrade un Facebook lapā “MANA JŪRA”.

Piekrastes_Tirrade